Mnoho drog má nyní duplicitní drogy. Jejich složení je stejné. Používají stejnou účinnou látku. Ale kolik se mohou navzájem nahradit? Podrobněji se podíváme na analogy populární drogy Nimesil. Ptáte se: „Proč hledat analogy, pokud je Nimesil považován za bezpečný a účinný lék?“ Ve skutečnosti mají mnozí tendenci kupovat levnější léky. Nimesil není příliš levný lék. Někteří se proto snaží najít levnější analog Nimesilu. Zároveň mnoho pacientů věří, že je lepší přeplatit, ale kupte si lék se zaručenou kvalitou. Ale stojí za to přeplatit, pokud si můžete koupit jeho analog se stejnou účinnou látkou??
Pokud je vám Nimesil drahý, jsou analogy vůbec levnější a nemusí být pro něj kvalita nižší. Jedná se o tzv. Generické léky. Vyrábí je také farmaceutická společnost, ale bez licence. Budeme uvažovat nejen o tom, co může Nimesil nahradit, ale také zjistíme, jaké generiky jsou, zda jim lze důvěřovat.
Každý z nás je pravidelně nucen používat různé léky. Téměř každý je koupí. Pokud se však někteří sami omezí, například na kyselinu acetylsalicylovou, chtějí jiní koupit aspirin, vyrobený společností Bayer, aby bojovali s teplotou. Obě tyto léky mají stejné složení. Lze je tedy považovat za zaměnitelné? Mimochodem, aspirin se nakupuje ročně až do 50 milionů balení. Ale drahé aspirin a penny acetylsalicylová kyselina jsou ve skutečnosti jedním a stejným lékem. Mají stejný terapeutický účinek a sestávají ze stejné aktivní složky.
V medicíně se pojem „generický“ objevil relativně nedávno. Co to znamená? Jde o lék, který mohou jiné výrobní společnosti reprodukovat, protože vypršela doba ochrany patentu. Jak však WHO vysvětluje význam tohoto pojmu: generické léky mohou nahradit inovativní léky. Vydává se bez licence od výrobce inovativního produktu. Generický lék může být uveden na trh až po uplynutí platnosti patentu nebo jiných práv výrobce inovativního léčiva.
Vytvoření nového léku není vůbec snadné. To vyžaduje značné finanční náklady a spoustu času na laboratorní výzkum. V průměru se tyto částky pohybují od stovek milionů do miliard dolarů. Celý proces vytváření a testování nového léku trvá až 15 let. Je nezbytné nejen vyvinout nový vzorec pro účinnou účinnou látku, ale také technologii její výroby, přesně určit stupeň její účinnosti a identifikovat možné vedlejší účinky. Testování začíná laboratorními studiemi na samostatné skupině buněk a končí experimenty na skupině dobrovolníků. Úroveň její reklamní kampaně také hraje důležitou roli v popularitě drogy. To vyžaduje spoustu finančních nákladů. Patent je však udělen pouze na 25 let. Po uplynutí platnosti může jiná společnost začít vyrábět identický lék bez licence. Bude to generický lék. Společnost, která vyrábí inovativní lék, usiluje o to, aby uhrazila obrovské náklady, které vynaložila během pokusů a propagací. Zbývá na to jen velmi málo času - asi 10-15 let. Kromě toho musí společnost také vydělat. Proto jsou patentované léky tak drahé. Jejich kvalitu však zaručuje výrobce.
Nimesil přesně odkazuje na tyto léky. Na jeho vývoj bylo vynaloženo mnoho peněz. Stejná částka byla investována do laboratorních testů a propagace reklamy. V důsledku toho výrobní společnost nabídla kupujícím poměrně drahý, ale vysoce kvalitní a bezpečný lék. Po vypršení licence na výrobu Nimesilu od této společnosti byli ostatní výrobci schopni vyrábět jeho analoga. Na ruském farmaceutickém trhu existuje mnoho analogů Nimesilu: Nimulid, Nise, Novolid, Mesulid, Flolid, Aponil, Aulin atd..
Generic bude stát kupujícího mnohem méně než licencovaná droga. Důvodem je skutečnost, že jeho výrobce nenesl obrovské finanční náklady na vývoj své výrobní technologie, neinvestoval do reklamy a propagace své značky. Jména generik se často liší od originálu pouze několika písmeny, ale kupující tyto rozdíly neuvažuje a považuje je za téměř identické. A do této doby může mít inovativní lék mírně zhoršenou pověst kvůli možným komplikacím během jeho používání. Stalo se tak například se známým aspirinem. V některých zemích se jeho používání začalo dokonce opouštět z toho důvodu, že vede k ředění krve a ke změně složení..
Generika jsou mnohem levnější než patentovaná droga. Mnoho pacientů se snaží nepřeplatit za drahý lék, protože věří, že v mnoha ohledech platí za prestiž společnosti a hradí své náklady za drahou reklamu. Proto se levná generika prodávají rychleji. Ale abych byl upřímný, druh je falešný. Je pravda, že je dostatečně kvalitní a legální. Generičtí výrobci se dokonce uchylují k legální registraci své značky. Ale co autorský zákon? Je to dost snadné obejít. Aby nedošlo k porušení autorských práv k danému léku, generičtí výrobci jen mírně nahrazují nebo přeskupují písmena ve jménu drogy. Například v lékárnách najdete lék „Nosh-bra“. Jedná se o generik velmi populární a dobře známé drogy "No-shpa". Piracetam má ruský generický Nootropil. Renitek má na ruském trhu generický Enap.
Jak se výrobce cítí při vzniku takových generik? Dost bolestivé. Poté, co výrobce inovativního léku investoval obrovské částky do jeho vývoje, testování a reklamy, není příliš spokojen s výskytem analogu na trhu. Navíc se tento analog někdy ukazuje být několikanásobně levnější. Není divu, že generici se často stávají populárnějšími než jejich licencovaní, ale dražší protějšky. Je však možné dosáhnout stejné kvality tím, že za drogu zaplatíte mnohem méně než za licenci s licencí? Tomu rozumíme podrobně. Generičtí výrobci se často uchylují k některým změnám ve své výrobní technologii. Děje se to především kvůli ekonomice. V některých případech to snižuje účinnost léku. Na druhé straně trpí pověst společnosti, která ji vyrobila. Nelze proto tvrdit, že generika mohou být mnohem horší než jejich protějšky s licencí. Časem se v této skupině léků mohou objevit nová léčiva, která mají méně vedlejších účinků a vyšší účinnost. Pacienti však často dávají přednost levnějším generikům..
Kromě generik existují i padělky a kopie. Tady je to, čeho se opravdu bát. Kopie jsou ty drogy, které jsou vyráběny v rozporu s patentovými právy. Jinými slovy, jedná se o pirátské kopie. Jak se liší od padělků? Falešně, výrobce, aby ušetřil peníze, nahradí dražší účinnou látku méně účinnou, ale levnou látkou. Často jen neutrální, naprosto zbytečné látky (soda, křída atd.).
Závěr je následující - neměli byste se bát generik. Jedná se o poměrně kvalitní levná analoga drahých licencovaných drog od známých společností. Obsahují stejnou účinnou látku jako v originálu. Rozdíly mohou být pouze u pomocných látek. Jsou to konzervační látky, plniva, barviva, látky určené k aromatizaci atd. Technologický proces jejich výroby se také může lišit..
Při nákupu bezpečného a vysoce kvalitního léku je třeba zvážit několik důležitých parametrů:
Nyní se vraťme přímo k léku Nimesil a jeho analogům. Pojďme objasnit, co je Nimesil sám (Nimesulides).
Nimesulid je léčivo ze skupiny protizánětlivých nesteroidních léčiv. Patří do třídy sulfonanilidů a má několik podob:
Pokud jsou sirup, tablety a prášek určeny k systémovému použití, pak se mast a gel nanášejí lokálně.
Popularita léku přinesla jeho schopnost rychle odstranit bolest, zánět a horečku. Jeho působení je založeno na schopnosti nimesulidu zpomalit syntézu prostaglandinů. Rychle potlačuje jejich tvorbu v místě zánětu. Kromě toho je dobře tolerován i v případě dlouhodobé léčby. Nimesil přináší úlevu a má poměrně dlouhotrvající účinek. V tomto hraje důležitou roli forma uvolňování léku. Prášek se rychle vstřebává žaludeční sliznicí a lék začíná „pracovat“ co nejrychleji. Její terapeutický účinek trvá asi šest hodin. Lék může být použit jak pro jednorázový boj proti bolesti nebo horečce, tak pro dlouhodobou léčbu.
Nimesil se používá výhradně k léčbě dospělých. Nepoužívá se v pediatrii. Droga se užívá po jídle. To snižuje její negativní dopad na gastrointestinální trakt. Mělo by být provedeno ve formě pozastavení. Stačí jen zředit prášek z vaku vařenou teplou vodou. Můžete si vzít až 200 mg denně. Jedná se o dvě dávky po 100 mg. Ve vážných případech je se souhlasem lékaře přípustné zvýšení dávky. Úprava dávky je také nutná pro starší osoby..
Jaké je tajemství vysoké účinnosti Nimesilu? Toto je lék nejnovější generace. Skutečně má vysokou účinnost. Jednou z jeho důležitých výhod je poměrně vysoká bezpečnost. Pokud nepřekračujete dávku a neužíváte lék příliš často, jsou nežádoucí účinky pozorovány jen zřídka..
Jedná se o lék nové generace, který je bezpečný a účinný. Nimesil má několik účinků najednou:
Kromě toho je třeba poznamenat, že Nimesil může snížit a dokonce zabránit zvýšené rychlosti srážení krve a také zabraňuje tvorbě krevních sraženin. V případě alergických reakcí je schopen potlačit negativní účinky histaminu. Má také výrazné antioxidační vlastnosti..
Nimesil je předepsán pro:
Farmaceutický průmysl nabízí obrovské množství léčiv, ve kterých je nimesulid aktivní složkou. Jejich složení je téměř totožné, mají stejné indikace pro použití. U látek, které jsou pomocné, mohou existovat jen nepatrné rozdíly.
Všechny tyto léky jsou nabízeny v různých dávkách a formách. Pro každý konkrétní případ si můžete vybrat tu nejlepší možnost. Poslední slovo týkající se výběru konkrétní drogy zůstává u ošetřujícího lékaře.
Nimesil má mnoho analogů. Většina z nich lze snadno nalézt téměř v jakékoli lékárně. Liší se nejen svým jménem, ale také formou uvolnění, dávkování a ceny. Pokud věříte četným recenzím pacientů, pak mezi nimi prakticky neexistuje žádný rozdíl. Kvalitní generikum dokáže Nimesil nahradit. Někteří pacienti dokonce tvrdí, že po přijetí generiků byli s nimi spokojenější než se samotným Nimesilem. Je to však velmi subjektivní názor. Droga Nimesil je zaslouženě považována za jednu z nejúčinnějších. Jeho jedinou nevýhodu lze považovat za vyšší náklady. Nimesulid, Nemulex, Nise se stala lídrem mezi Nimesilovými analogy. Mají stejný terapeutický účinek, protože všechny obsahují stejnou účinnou látku ve stejné dávce. Jsou téměř totožné. Jediný rozdíl je v ceně.
Často se používají i jiné analogy nimesilu: Aponil, Kostral, Mesulid, Nimegesik, Nimulid, Novolid, Nimesan, Prolid, Aulin, Niminka, Ameolin. Pacienti jsou často ztraceni v obrovském výběru identických léků. Zde byste se měli poradit se svým lékařem. Faktem je, že v účinku podobných léků existuje nepatrný rozdíl..
Není bez důvodu, abychom se podrobně zabývali tématem generik. Podrobně vysvětlili, že generika v zásadě nejsou horší než licencovaný originál. Rozdíly mohou být pouze v pomocných látkách a technologii výroby. Je mnohem horší koupit jen padělek, ve kterém bude účinná látka nahrazena naprosto zbytečnou nebo dokonce nebezpečnou látkou. Při výběru léku můžete zastavit u generického léku. Hlavní věcí není vybrat příliš levný lék a koupit ho ve velké lékárně..
Bohužel, docela často existují jen falešné drahé značkové léky. To, co je odlišuje od generik, je to, že se maskují pod drahou licencovanou inovativní drogou.
Kromě těch léků, ve kterých je přítomen stejný nimesulid jako v Nimesilu, existuje další skupina drog. Mají stejný hojivý účinek jako Nimesil, ale obsahují různé složky. Lékař tyto léky předepisuje v případě, že z nějakého důvodu je třeba Nimesil vyměnit. Tyto léky, jako Nimesil, jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Lékař vám pomůže vybrat nejbezpečnější přípravek pro konkrétního pacienta. Jejich účinek bude stejný jako u Nimesilu. V této skupině se nejčastěji používají následující analogy Nimesilu:
Ale i tyto drogy mohou mít vlastní obchodní názvy, dokonce i několik. Ve skutečnosti pouze ošetřující lékař má právo vybrat pro pacienta analogové léčivo. Je důležité vzít v úvahu řadu parametrů pacienta..
Meloxikam se nejčastěji používá k úlevě od bolesti při revmatických patologiích a jiných onemocněních muskuloskeletálního systému. Pokud tyto dva léky porovnáme, pak jejich dlouhodobé užívání má přibližně stejný terapeutický účinek. Pokud potřebujete rychle zmírnit akutní bolest, je lepší zvolit Nimesulide. Funguje to mnohem rychleji. Meloxikam má však dlouhodobější analgetický účinek..
Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které se stalo velmi populární u pacientů a jejich lékařů. Úspěšně se používá k léčbě všech druhů revmatických chorob, bolesti a zánětlivých procesů pohybového aparátu. Tato popularita je způsobena skutečností, že tento nástroj je vysoce účinný a dobře tolerovaný pacienty jakéhokoli věku. Bylo však zaznamenáno, že nimesulid má vyšší protizánětlivé vlastnosti. Ibuprofen je však schopen rychle zmírnit menstruační bolest, protože rychle snižuje kontrakce dělohy a nitroděložní tlak.
Pokud nejste při nákupu Nimesilu připraveni rozdělit se s dostatečně velkým množstvím najednou, můžete si bezpečně vybrat jeho analog. Jedním z nejlepších analogů je droga zvaná Nise. Pokud se potřebujete rychle a bezpečně vypořádat s bolestí, pomůže vám Nise horší než její licencovaný prototyp. Má také stejný protizánětlivý účinek. Není tedy třeba se obávat, že Nise bude slabší než Nimesil. Ve skutečnosti není důležitý název léku, ale jaká účinná látka obsahuje, jak důkladně je čištěna, v jaké dávce a formě je nabízena.
V malé dávce je Nise dokonce schválena pro léčbu dětí. To naznačuje, že lék je vysoce účinný a bezpečný. Další důležitou výhodou je jeho forma uvolnění. Není vždy vhodné použít lék v práškové formě, zejména pokud jej potřebujete vzít například na silnici. Proto je Nise také ve formě tablet. Je to pohodlnější.
Pokud máte na výběr - koupit Nimesil nebo Nemulex, měli byste vzít v úvahu, že dávka nimesulidu v nich je naprosto stejná. Jediný rozdíl je v těch látkách, které jsou pomocné. A to jsou aroma, konzervační látky atd. Léky tedy budou mít jinou chuť. Ale působí na tělo stejným způsobem. Proto si můžete vybrat levnější lék..
Uvažovali jsme pouze o několika analogech Nimesilu. Pamatujte, že hlavní funkcí při výběru léku je ošetřující lékař. Pouze zkušený odborník si může vybrat mezi Nimesil a jeho četnými analogy. Úkol pro pacienta: Nakupte předepsaný lék z důvěryhodné lékárny a vezměte jej striktně na lékařský předpis.
A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že samoléčení může vážně poškodit vaše zdraví. I Nimesil může vyvolat vývoj nežádoucích následků, pokud bude přijata bez řádné kontroly. Pamatujte, že jakýkoli lék musí být předepsán lékařem.
Přípravek obsahuje nimesulid v množství 100 mg na 1 sáček.
Další látky: sacharóza, ketomacrogol, kyselina citronová, pomerančová příchuť, maltodextrin.
Lék Nimesil je granulát pro přípravu orální suspenze ve formě světle žlutého prášku s pomerančovou vůní.
Antipyretický, protizánětlivý, analgetický účinek.
Protizánětlivé nesteroidní léčivo ze skupiny sulfonamidů. Má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky.
Wikipedia naznačuje, že účinná látka působí jako blokátor druhého typu cyklooxygenázy, která je odpovědná za biosyntézu prostaglandinů.
Po požití se dobře vstřebává ve střevech a nejvyšší koncentrace v krvi dosahuje po 2-3 hodinách. Reakce s plazmatickými proteiny je 97,5%. Poločas je 4-5 hodin. Proniká rychle histohematogenními bariérami.
Transformuje se v játrech cytochromem P450. Hlavním aktivním metabolitem je hydroxynimesulid, který se vylučuje žlučí v glukuronizované formě. Vylučuje se z těla, hlavně ledvinami (přibližně polovina přijaté dávky).
Lék se používá k symptomatické terapii, úlevě od zánětu a bolesti v době aplikace.
Indikace pro použití přípravku Nimesil:
Kontraindikace pro použití:
Abstrakt doporučuje použití nimesilu s opatrností, pokud jsou přítomny závažné formy diabetes mellitus typu II nebo arteriální hypertenze; ischemická choroba, srdeční selhání, dyslipidémie, cerebrovaskulární onemocnění, periferní arteriální onemocnění, stáří; peptická vředová choroba v minulosti, infekce spojené s Helicobacter pylori; prodloužené předchozí použití nesteroidních protizánětlivých léčiv; dekompenzovaná somatická onemocnění; při kouření a souběžné léčbě antikoagulanty, perorálními glukokortikoidy, antiagregačními přípravky, selektivními blokátory zpětného vychytávání serotoninu.
Pro bolesti zubů, bolesti hlavy, nachlazení a menstruaci se Nimesil často používá v lékařské praxi, z níž mohou nastat následující vedlejší účinky:
Přípravek v prášku (granule) se umístí do sklenice a zředí se asi 100 ml vody. Připravený roztok nelze skladovat, musí být odebrán co nejdříve. Existuje běžná otázka: „V jaké vodě by měl být prášek rozpuštěn?“ Instrukce doporučuje rozpuštění léku v teplé, vařené vodě.
Lék (po přípravě) se užívá perorálně, dvakrát denně, 1 sáček, po jídle. Maximální délka léčby je dva týdny..
Pro snížení rizika nežádoucích účinků se doporučuje používat nejnižší efektivní dávku po co nejkratší dobu..
Používání nimesilu (jako tablet nebo masti na bázi nimesulidu) je zakázáno u dětí mladších 12 let. Děti ve věku 12–18 let se doporučuje užívat standardní dávky.
U jedinců s mírným až středně těžkým poškozením ledvin není třeba dávku měnit.
Při léčbě starších pacientů je nutnost změny denní dávky stanovena lékařem, přičemž se bere v úvahu možnost interakce s jinými užívanými léky.
Příznaky předávkování: zvracení, ospalost, apatie, nevolnost, epigastrická bolest. Vývoj gastrointestinálního krvácení není vyloučen. Ve velmi vzácných případech existuje možnost zvýšeného krevního tlaku, akutního selhání ledvin, respirační deprese, anafylaktoidní reakce, kóma.
Léčba předávkování je symptomatická. Neexistuje žádné selektivní antidotum. Pokud od předávkování neuplynuly více než 4 hodiny, je nutné propláchnout žaludek a zajistit příjem enterosorbenů, pro které se používá aktivní uhlí nebo osmotické projímadlo. Je ukázána kontrola práce ledvin a jater.
Při současném použití s glukokortikoidy se zvyšuje riziko vředů nebo krvácení ze žaludku a střev.
Při použití s protidestičkovými látkami a selektivními inhibitory zpětného vychytávání serotoninu se zvyšuje také pravděpodobnost krvácení ze žaludku nebo střev.
Protizánětlivá nesteroidní léčiva mohou zesílit účinky antikoagulancií, takže tato kombinace se nedoporučuje u osob se závažnými poruchami koagulace. Pokud se uvedené kombinaci stále nelze vyhnout, je třeba pečlivě sledovat parametry srážení krve..
Protizánětlivá nesteroidní léčiva mohou snižovat účinky diuretik.
Nimesulid je schopen dočasně snížit evakuaci sodíku a draslíku vlivem furosemidu, a tím oslabit jeho diuretický účinek. Musíte si také pamatovat, že takové společné předepisování léků vyžaduje opatrnost u osob se zhoršenou funkcí ledvin a srdce..
Protizánětlivá nesteroidní léčiva mohou oslabit účinek antihypertenziv. U osob s kompenzovaným selháním ledvin je možné současné podávání blokátorů ACE, antagonistů receptoru angiotensinu druhého typu nebo léků, které potlačují cyklooxygenázu, progresi zhoršování funkce ledvin a rozvoj reverzibilního akutního selhání ledvin.
Protizánětlivá nesteroidní léčiva snižují clearance lithia, což způsobuje zvýšení jeho hladiny v krvi.
Při předepisování přípravku Nimesil méně než den před nebo po použití přípravku Methotrexate je třeba postupovat opatrně, protože v takových případech se může zvýšit obsah methotrexátu v krvi a jeho toxické účinky..
Nimesulid je schopen stimulovat nefrotoxicitu cyklosporinů.
Skladujte na suchém a tmavém místě při pokojové teplotě. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Vedlejší účinky mohou být minimalizovány použitím nejnižší účinné dávky léčiva v minimálně krátké době.
Lék v prášku Nimesil by měl být používán s opatrností u osob s gastrointestinálními chorobami v anamnéze, protože je možné zhoršení těchto chorob.
Protože je lék částečně evakuován ledvinami, měla by být jeho dávka pro osoby se zhoršenou funkcí ledvin snížena v závislosti na objemu močení.
Když se objeví první příznaky poškození jater (svědění, zažloutnutí kůže, nevolnost, bolest břicha, zvracení, tmavá moč, zvýšení obsahu "jaterních" transamináz), musíte přestat užívat lék a konzultovat s lékařem.
Pokud se během lékové terapie objeví jakékoli známky poškození zraku, měl by být pacient vyšetřen oftalmologem.
Nimesil je schopen vyvolat zadržování tekutin v těle, proto by lidé s vysokým krevním tlakem a srdečními chorobami měli tento lék používat s maximální opatrností..
Pokud se během lékové terapie objeví příznaky akutní respirační infekce virové povahy, Nimesil by měl být zastaven.
Nepoužívejte Nimesil současně s jinými protizánětlivými nesteroidními léky.
Nimesulid je schopen změnit vlastnosti krevních destiček, a proto je třeba při užívání léku u pacientů s hemoragickou diatézou postupovat opatrně. Je třeba si uvědomit, že tento lék nenahrazuje preventivní účinek kyseliny acetylsalicylové u nemocí oběhového systému..
Lék Nimesil patří k nesteroidním protizánětlivým lékům. Použitelné na nemoci: Bolesti zubů, Osteoartritida, nespecifikovaná, Bolesti kloubů, Dorsalgie, Bolesti dolní části zad, Jiné burzopatie, Entepatie nespecifikovaná, Myalgie, Dysmenorea nespecifikována, Akutní bolest, Zánětlivý syndrom, Dislokace, strečink a poškození kloubního aparátu těla, nespecifikováno., Poranění, nespecifikováno.
Má protizánětlivý, antipyretický, analgetický účinek.
Účinná látka - nimesulid.
Užívání drogy Nimesil. Nimesil se používá k symptomatické terapii, ke snížení bolesti a zánětu v době použití. Konkrétně léčba akutní bolesti (bolesti zad, bolesti zad, bolesti syndromu v patologii muskuloskeletálního systému, včetně zranění, výronů a dislokací kloubů; tendinitidy, burzitidy); ošetření zubů; symptomatická léčba osteoartrózy se syndromem bolesti; dysalgomenorrhea.
Protizánětlivý lék Nimesil by se neměl užívat déle než 15 dnů (viz návod k použití léku Nimesil). Jedná se o maximální průběh užívání léku pro zmizení příznaků - bolest, zánět, otok atd. Při používání léku je důležité zjistit, zda vám vyhovuje, a pokud ano, váš stav se během týdne denního příjmu ustálí a vrátí na relativní úroveň.
Prášek nimesilu by měl být naředěn v teplé nebo studené vodě. Je velmi důležité NEDĚLIT prášek Nimesil ve vroucí vodě!
Pamatujte, že Nimesil je protizánětlivé, antipyretické a analgetické činidlo, které má kontraindikace a nemělo by se používat bez lékařského předpisu. Například, pokud máte OTIT, použití JEN Nimesil nevyléčí vaši nemoc. Nimesil vám pomůže dočasně zastavit bolest a zmírnit zánět a bakterie (houby), které způsobují zánět středního ucha, musí být bojovány s antibiotikem (například Flemoxin Solutab), které ničí bakterie, které způsobují bolest.
Pokud jste již užili analogy drogy Nimesil, například Nimesulide, Nise, a to vám nepomohlo vyřešit problém a příznaky nemoci přetrvávaly, pak nemá smysl brát Nimesil, protože mají stejnou účinnou látku. Totéž lze říci o situaci, kdy už užíváte jiná protizánětlivá léčiva, například Dicloberl (Diclofenac) a pro větší účinek pijete Nimesil. To nedává smysl, protože tyto léky mají stejný účinek na patologický proces. Jedním slovem NEJLEPŠÍ.
Užívání přípravku Nimesil současně s pitím alkoholu zvyšuje riziko krvácení z gastrointestinálního traktu (gastrointestinálního traktu). V tomto ohledu je ZAKÁZÁNO konzumovat alkohol společně s užíváním drog Nimesil.
Lék Nimesil je kontraindikován u dětí mladších 12 let (viz návod k použití Nimesilu). I použití v malých dávkách (například k rozdělení sáčku prášku Nimesil na několik dávek) může u dítěte způsobit hepatotoxický účinek, tj. Způsobit poškození jater (strukturální a funkční poruchy). V pokynech pro Nimesil je proto věková hranice. U dětí do 12 let je v takových případech nutné používat pouze dětská protizánětlivá léčiva a samozřejmě podle doporučení lékaře.
Lék Nimesil je během těhotenství a kojení kontraindikován. Od užívání drogy Nimesil má negativní vliv na plod a novorozence, což způsobuje malformace.
Nimesil si můžete zakoupit v jakékoli lékárně.
Cena léku N byla v granulích pro přípravu suspenze pro orální podávání (100 mg / 2g) č. 30 od 627 do 864 rublů, průměrně 756 rublů.
Nimesil je drahý lék a může být nahrazen analogem s účinnou látkou nimesulid.
Dávková forma léčiva se v tomto případě bude lišit (tablety, prášek, granule), ale dávka účinné látky bude stejná 100 mg v sáčcích Nimesil a 100 mg v tabletách.
Populární analogy této drogy Nimesil - Nise, Nimulid, Nemulex, Nimesulide, Nimika.
Levnější lék obsahující účinnou látku nimesulid si můžete koupit v jakékoli lékárně..
Níže je tabulka lékových analogů Nimesilu.
Tabulka analogů léčiva Nimesil
Nimesil (Německo) je širokospektrální lék zaměřený na zmírnění zánětu a bolesti. V lékárně si můžete koupit přesné analogy Nimesilu se stejnými terapeutickými vlastnostmi. Nástroj má antipyretický účinek.
Používá se při léčbě zánětlivých onemocnění kloubů, osteoartrózy, zmírnění mírné bolesti po operaci, bolesti zubů, revmatoidní artritidy a také při léčbě vaskulárních a gynekologických chorob..
Aktivní složka nimesulidu léčiva patří do třídy sulfonanilidů s výrazným analgetickým účinkem. Má antioxidační vlastnosti a inhibuje destrukci kolagenu v tkáni chrupavky.
Tento seznam obsahuje analogy léku Nimesil, které jako hlavní účinnou látku obsahují nimesulid. Všechny produkty jsou spojeny se stejným terapeutickým účinkem, který je podobný původnímu.
1. Nice (Reddis, Indie). Je to účinné protizánětlivé analgetikum. Zabraňuje destrukci chrupavkových a kolagenových složek. Snižuje tvorbu škodlivých produktů rozkladu toxického kyslíku. Používá se při léčbě osteochondriálních chorob, zánětu vazů, radikulitidy, symptomatické bolesti různých genezí.
2. Nimesulid (Teva, Izrael). Kvalitní medikace má podobný terapeutický účinek jako výše uvedená léčiva. Jeden z nejlevnějších analogů nimesilu ze skupiny podobných produktů.
Kromě toho má antiagregační účinek, který zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Má dobrou schopnost proniknout do ohniska zánětu, soustředit se v synoviální tekutině, což je důležité při léčbě osteochondriálních chorob.
3. Nimika (Ipka, Indie). Nesterilní protizánětlivé, analgetické, antipyretické činidlo - náhražka Nimesilu. Snižuje práh bolesti po chirurgickém zákroku nebo bolesti způsobené osteochondriálními chorobami a také bolestivé pocity způsobené nemocemi horních cest dýchacích v akutní fázi.
4. Nimesan (Shreya, Indie). Lék snižuje hladinu enzymů v oblasti zánětu odpovědné za bolest a zahajuje proces zánětu. Zabraňuje tvorbě kyslíkových radikálů se zvýšenou aktivitou.
Rozsah: odstranění bolesti způsobené chirurgickým zákrokem, revmatickými a arthroidními chorobami. Včetně nemocí doprovázených horečkou na pozadí zánětlivého procesu. Vysoce kvalitní analog nimesilu za dostupnou cenu.
5. Nemulex (Sotex, Rusko). Účinkem tohoto léku je zmírnění syndromu bolesti, včetně těch, které jsou doprovázeny zánětem a horečkou. Předepisuje se u artritidy, burzitidy, ke snížení bolesti zubů a bolesti hlavy a ke zmírnění stavu pacientů trpících pooperační bolestí.
Tento lék pouze zmírňuje příznaky nemoci a neovlivňuje její vývoj. K dispozici v granulích balených ve 100 mg sáčcích pro přípravu suspenze (rozpuštěných ve 100 ml vody).
6. Nimulid (Biotech, Rusko). Nesteroidní lék proti bolesti s protizánětlivými účinky. Zaměřeno na zmírnění bolestivých symptomů v době aplikace. Předepisuje se: revmatoidní artritida, zánět svalů a vazů, bolest různého původu, osteochondrosa, horečka na pozadí infekčních chorob doprovázená horečkou.
Strukturální analogy Nimesilu jsou považovány za bezpečné, i když mají vedlejší účinky a seznam určitých kontraindikací. Existují však země, jako jsou Spojené státy americké, kde je nimesulid kvůli toxickým účinkům na jaterní buňky zakázán..
V některých případech může lékař zvolit jiné léčivo ze skupiny nesteroidních léků, jejichž hlavní složkou bude úplně jiná látka, ale s podobným terapeutickým účinkem. Lékař si individuálně vybere náhradní léky v závislosti na klinickém obrazu a vlastnostech onemocnění.
V tomto případě jsou podobnými činidly pro terapeutický účinek:
Fotografie z webu moezdorovie.ru
Nimesil je považován za jeden z nejpopulárnějších drog používaných k úlevě od bolesti. Relevance přezkumu náhradních léků je způsobena neustálým zvyšováním ceny originálu, jakož i některými kontraindikacemi k použití.
Jak vyměnit Nimesil? Strukturální analogy léčiva zahrnují: Nise, Meloxicam, Nurofen, Nimulid, Nimulex, Ibuprofen. To znamená, že Nimesil se podobá náhradám, pokud jde o rozsah účinku a indikace, ale liší se od nich v ceně a výrobci. Podívejme se podrobněji na kontraindikace jednotlivých léků, jakož i na schéma jejich použití a přibližné náklady v ruských lékárnách na prosinec 2018..
Nise je analogem indické produkce nimesilu, který je k dispozici v několika farmakologických formách: tablety, suspenze, rozpustné tobolky, masti. Tablety Nise a prášek Nimesil se smějí používat pouze od 12 let. Děti od 2 let jsou Nise ve formě rozpustných tobolek.
Analog Nimesil má spektrum indikací podobných prášku - minimalizuje známky zánětu a bolesti. Oba fondy nemohou ovlivnit odstranění příčiny výskytu patologie.
Nise a Nimesil se liší pouze ve formě uvolňování a rychlosti účinku na tělo. Po užití prvního léku je maximální koncentrace účinné látky v krvi dosaženo po 1,5–2 hodinách a po druhé - po 2-3 hodinách.
Problémy, pro které je Nise jmenována:
Nise se nedoporučuje pro starší ženy, těhotné ženy, osoby s kardiovaskulárními patologiemi a poruchami trávicího traktu. Lék musí být užíván opatrně u pacientů s cukrovkou, protože obsahuje sacharózu.
Tablety se užívají po jídle. Toto pravidlo umožní minimalizovat zatížení gastrointestinálního traktu. Před užitím je vhodné rozpustné tobolky naředit v malém množství tekutiny. 2 tablety se užívají denně v intervalu 12 hodin. Maximální denní dávka je 400 mg. Je nežádoucí, aby léčba Nise trvala déle než 5 dnů.
Účinek užívání léků přichází za 25-30 minut. Náklady na balení s tobolkami (20 kusů) - 185-250 rublů.
Dalším analogem Nimesilu s protizánětlivými a analgetickými účinky je Meloxicalm. Je k dispozici v tabletách (7,5–15 mg každý) ve formě rektálních čípků a roztoku pro intramuskulární injekci.
Hlavními indikacemi pro použití tohoto léčiva jsou snížení intenzity bolesti u revmatoidní artritidy, osteochondrózy, ankylozující spondylitidy. Mezi kontraindikace léčby Meloxicalm patří:
Doporučuje se užívat 7,5-15 mg Meloxicalmu denně. Tobolky se pijí jídlem. Tento analog Nimesilu je levnější. Náklady na balení tablet se liší od 80 do 180 rublů (pro 10 a 20 kapslí). Meloxicalm nemá na rozdíl od původního léku negativní účinek na játra, takže je ideální pro lidi podstupující dlouhodobou protizánětlivou terapii.
Podobný lék Nimesil - Nurofen (s ibuprofenem jako účinnou látkou). Výrobek je k dispozici ve formě čípků, tablet a suspenzí. Dávkování Nurofenu se volí individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění. Dospělým se doporučuje užívat 400-600 mg léku 3-4krát denně. Maximální jednotlivá dávka je 800 mg, denní dávka je 2400 mg.
Indikace pro použití Nurofen jsou následující:
Nurofen by neměl být užíván v případě hyperkalémie, individuální nesnášenlivosti ibuprofenu, bronchiálního astmatu, selhání jater a ledvin. Na rozdíl od Nimesilu může být použit k léčbě dětí. Náklady na balení tobolek Nurofen jsou 155 rublů.
Často předepsaným analogem Nimesilu je ibuprofen (ruská produkce). Obsahuje deriváty kyseliny propionové, které blokují produkci enzymů, které jsou zodpovědné za vývoj zánětlivého procesu. Ibuprofen je také k dispozici jako suspenze a rektální čípky. Tablety se užívají perorálně po jídle 3-4krát denně. Maximální denní dávka léčiva je 2400 mg.
Indikace pro použití drogy:
Omezení používání ibuprofenu: erozivní vřed, citlivost na deriváty kyseliny propionové, selhání ledvin, hyperkalémie, poruchy srážení krve, děti do 3 měsíců věku. Ibuprofen se liší od nimesilu v chemické struktuře: je to neselektivní lék a může být použit ke zmírnění příznaků bolesti a horečky u dětí. Průměrné náklady na balení tablet Ibuprofenu jsou 50 rublů.
Jediným analogem nimesilu vyráběného ve formě prášku je Nemulex rumunské výroby. Patří do skupiny selektivních nesteroidních léčiv. Před použitím musíte obsah balení rozpustit ve 100 ml čisté vody. Hotový roztok se užívá po jídle. Maximální dávka léčiva za den jsou 2 sáčky nebo 200 mg. Trvání léčby přípravkem Nimulex by nemělo přesáhnout 2 týdny.
Nimulex, stejně jako Nimesil, obsahuje nimesulid jako aktivní účinnou látku. Indikace pro použití analogu: artralgie, bolesti různé lokalizace, zánětlivé procesy v kostních a svalových strukturách.
Kontraindikace léčby Nimulexem:
Nimulex je s opatrností předepisován pacientům s drogovou nebo alkoholovou závislostí a také pacientům s diabetes mellitus.
Nimesil vám umožňuje rychle zmírnit bolest, teplotu a příznaky zánětlivých procesů. Za stejným účelem si můžete zakoupit levnější léky ve formě tablet (Meloxicalm, Nurofen). Nimesil se nepoužívá k léčbě dětí, je lepší jej nahradit ibuprofenem.
Lék má pouze jeden analog, vyráběný, stejně jako původní, v prášku - Nimulex. Oba fondy mají společné indikace k použití, rozdíly jsou pouze v nákladech na fondy. Cena nimesilu v prášku je 30 rublů, Nimulex - 15-17 rublů. Navzdory podobnému účinku léků byste se měli před výměnou jednoho agenta za jiného poradit se svým lékařem..
Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Nimesilu ve složení a indikací pro použití. Seznam levných analogů, a můžete také porovnat ceny v lékárnách.
# | název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|---|
1 | Teraflex glukosamin, chondroitin sulfát Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 1 RUB | 162 UAH |
2 | Nimesulid nimesulid Analogové složení a indikace | 27 rbl | 10 UAH |
3 | Nemulex nimesulid Analogové složení a indikace | 82 rbl | 292 UAH |
4 | Nimulid Nimesulid Analogové složení a indikace | 88 rbl | 82 UAH |
Pět | Nimesulide-Teva Nimesulide Analogové složení a indikace | 108 rbl | -- |
Při výpočtu ceny levných analogů Nimesilu byla zohledněna minimální cena, která byla uvedena v cenících poskytovaných lékárnami
# | název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|---|
1 | Injekční roztok chondroitin sulfátu Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 942 rbl | 1400 UAH |
2 | Sustilac glukosamin Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 811 rbl | -- |
3 | Drastop chondroitin sulfát sodný Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 660 rbl | 700 UAH |
4 | Dona glukosamin, chlorid sodný Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 805 rbl | 35 UAH |
Pět | Teraflex glukosamin, chondroitin sulfát Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 1 RUB | 162 UAH |
Tento seznam lékových analogů je založen na statistikách nejžádanějších léků.
název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|
Actasulid Nimesulide | -- | -- |
Aponil | 169 rbl | 25 UAH |
Nise kapsaicin, mentol, methylsalicylát, nimesulid | 120 rbl | 25 UAH |
Nimika Nimesulide | 110 rbl | -- |
Nimulid Nimesulid | 88 rbl | 82 UAH |
Remesulid nimesulid | -- | 6 UAH |
Nimid nimesulid | -- | 4 UAH |
Nimesulid nimesulid | 27 rbl | 10 UAH |
Nimesin nimesulid | -- | 10 UAH |
Nimesulide-Astrafarm nimesulide | -- | -- |
Nimesulid-Darnitsa nimesulide | -- | 31 UAH |
Nimesulide-Fitofarm nimesulide | -- | 8 UAH |
Toro-Sanovel nimesulid | -- | 64 UAH |
Ameolin | -- | -- |
Affida Fort | -- | 8 UAH |
Nemulex nimesulid | 82 rbl | 292 UAH |
Nimesulide Zemědělská půda nimesulide | -- | -- |
Naisulid nimesulid | 120 rbl | -- |
Nimedar nimesulid | -- | -- |
Nimesulide-Teva Nimesulide | 108 rbl | -- |
Výše uvedený seznam léčivých analogů, který naznačuje náhražky nimesilu, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se v indikacích pro použití.
název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|
Naysylát amtolmethin guacil | 476 rbl | 58 UAH |
Nanogan dicykloverin, nimesulid | -- | 11 UAH |
Oxygan dicykloverin, nimesulid | -- | -- |
Chondra-síla oteplování levomenthol, chondroitin sulfát | -- | 50 UAH |
Chondroxid Forte alfa tokoferol, glukosamin, fosfolipidy, chondroitin sulfát | -- | -- |
Alit | -- | -- |
Glukosamin Artrakam | 685 rbl | -- |
Ranselex celecoxib | -- | 24 UAH |
Sinmeton nabumeton | -- | 45 UAH |
Artiflex | 1960 rbl | 13 UAH |
Dona glukosamin, chlorid sodný | 805 rbl | 35 UAH |
Glukosamin | 115 rbl | 46 UAH |
Glukosamin Orion Glukosamin | -- | 261 UAH |
Sinarta glukosamin | -- | 14 UAH |
Sustagard Artro Glukosamin sulfát | 347 r | -- |
Sustilac glukosamin | 811 rbl | -- |
Elbona glukosamin sulfát, chlorid sodný | 649 rbl | 1100 UAH |
Honda Glukosamin Glukosamin Hydrochloride | 202 rbl | -- |
Arthrodarin diacerein | 805 rbl | 1300 UAH |
Movagain diacerein | -- | -- |
Orcerin diacerein | -- | 42 UAH |
Flekcerin diacerein | -- | 72 UAH |
Chondrocerin diacerein | -- | -- |
Arthrodar | -- | 1649 UAH |
Diacrokin arthrokeru | 716 rbl | 850 UAH |
Diaflex diacerein | 700 rbl | 900 UAH |
Diacerein Diaflex-LF | -- | -- |
Diartrin diacerein | 571 rbl | -- |
Diaflex Rompharm Diacerein | 700 rbl | -- |
Artron chondrex | -- | 172 UAH |
Drastop chondroitin sulfát sodný | 660 rbl | 700 UAH |
Mucosat chondroitin | 234 rbl | 44 UAH |
Mucosat neo chondroitin sulfát | -- | 400 UAH |
Struktura chondroitin sulfátu | 1163 rbl | 187 UAH |
Chondroitin-fytofarm chondroitin sulfát | -- | 34 UAH |
Chondroxid Chondroitin sulfát | 166 rbl | 4 UAH |
Sodium artradol chondroitin sulfát | 519 rbl | 470 UAH |
Artra Chondroitin Chondroitin sulfát | -- | 1100 UAH |
Roxid | -- | 30 UAH |
Chondrolon Chondroitin sulfát sodný | 174 rbl | -- |
Chondroflex chondroitin sulfát | 1110 rbl | 29 UAH |
Chondrosát chondroitin sulfát | -- | 313 UAH |
Artiflex Chondro | -- | 50 UAH |
Chondroguard Chondroitin Sulfate Sodium | 596 rbl | 550 UAH |
Chondroitin-Akos chondroitin sulfát | 139 rbl | 550 UAH |
Chondroitin sulfát artohistánu | 572 rbl | 1100 UAH |
Injekční roztok chondroitin sulfátu | 942 rbl | 1400 UAH |
Artrafický chondroitin sulfát sodný | 155 rbl | -- |
Sotex chondroitin sulfát | -- | -- |
Chondroitin sulfát Chondroitin sulfát | 299 rbl | -- |
Ledin | -- | -- |
Piascledin avokádo, sója | 962 rbl | 274 UAH |
Arthronův komplex | -- | 60 UAH |
Movex komfortní glukosamin, chondroitin sulfát | -- | 110 UAH |
Teraflex glukosamin, chondroitin sulfát | 1 RUB | 162 UAH |
Chondra-sila glukosamin, chondroitin sulfát | -- | 33 UAH |
Chondroitinový komplex glukosamin, chondroitin sulfát | -- | 104 UAH |
Nimid Forte nimesulid, tizanidin | -- | 18 UAH |
název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|
Butadione-OBL fenylbutazon | 73 rbl | -- |
Indotril | -- | -- |
Indomethacin Indomethacin | 9 rbl | 6 UAH |
Indomethacin Berlin-Chemie | 245 rbl | -- |
Indomethacin Sopharma Indomethacin | RUB 46 | 8 UAH |
Indomethacin-Acri | -- | -- |
Metacin Jodid methocinia | 161 rbl | 250 UAH |
Indomethacin-Health indomethacin | -- | 6 UAH |
Indomethacin-retard Indomethacin | -- | 17 UAH |
Indomethacin-Altpharm Indomethacin | 59 rbl | -- |
Indomethacin 100 Berlin-Chemi Indomethacin | 283 rbl | -- |
Metindol zpomaluje indometacin | 131 rbl | 30 UAH |
Metindol indometacin | 131 rbl | -- |
Almiral diclofenac sodný | -- | 13 UAH |
Voltaren Acti Diclofenac Sodium | 92 rbl | -- |
Voltaren Rapid Diclofenac | 1624 rbl | 63 UAH |
Diclac id diclofenac | -- | 26 UAH |
Dicloberl Retard diclofenac | -- | 33 UAH |
Diclobru diclofenac | -- | 38 UAH |
Diclobru 100 mg diklofenaku | -- | -- |
Catafast diclofenac | -- | 265 UAH |
Naklof | -- | -- |
Naklofen diclofenac | 78 rbl | 21 UAH |
Naklofen Duo Diclofenac | 86 rbl | 59 UAH |
Naklofen Retard Diclofenac | -- | 25 UAH |
Olic-100 rectocaps diclofenac | -- | 29 UAH |
Olfen-100 sr depocaps diclofenac | -- | 85 UAH |
Olfen-50 Lactab Diclofenac | -- | 60 UAH |
Ortofen diclofenac | 33 rbl | UAH 3 |
Rapten 75 diclofenac | -- | -- |
Rapten Rapid Diclofenac | -- | 64 UAH |
Rapten | -- | 17 UAH |
Voltaren Retard diclofenac | -- | 96 UAH |
Dicloberl diclofenac | -- | 21 UAH |
Diclofenac sodný LH diclofenac | -- | -- |
Diclofenac SR diclofenac | -- | -- |
Diclofenac-Biolek diclofenac | -- | -- |
Diclofenac-Darnitsa Diclofenac | -- | 6 UAH |
Diclofenac-Health diclofenac | -- | 11 UAH |
Diclofenac-Pharmex diclofenac | -- | 12 UAH |
Sodium Diclofenac-KV diclofenac | -- | 12 UAH |
Ortofen-Health diclofenac | -- | UAH 3 |
Ortofen-Health Forte Diclofenac | -- | UAH 3 |
Dicloberl N | -- | 76 UAH |
Dicloreum | -- | -- |
Diclofenac-Altfarm diclofenac | 68 rbl | -- |
Sodná sůl diklofenaku-Teva diklofenaku | 110 rbl | 73 UAH |
Diclosafe diclofenac sodný | -- | 47 UAH |
Diclodev diclofenac | -- | 85 UAH |
Diclofenac retard Obolenskoe Diclofenac | 40 rbl | -- |
Diclofenac-FPO Diclofenac sodný | 34 rbl | -- |
Diclofenac retard-Akrikhin Diclofenac sodný | 35 rbl | -- |
Naklofen SR Diclofenac | 86 rbl | -- |
Diclonat P Diclofenac | 79 rbl | -- |
Etol Fort Etodolac | -- | 116 UAH |
Nobedolak Etodolac | 374 rbl | -- |
Adolor ketorolac | -- | -- |
Ketalgin ketorolac | -- | -- |
Ketanov ketorolac | RUB 25 | 17 UAH |
Ketolong | -- | 15 UAH |
Ketorol ketorolac | 33 rbl | 12 UAH |
Ketorolac Ketorolac | RUB 17 | 13 UAH |
Ketalgin Long ketorolac | -- | 46 UAH |
Ketolac ketorolac | -- | 7 UAH |
Ketolong-Darnitsa ketorolac | -- | 10 UAH |
Ketonort ketorolac | -- | -- |
Ketorolac-Health ketorolac | -- | 14 UAH |
Ketorolac-Credopharm ketorolac | -- | -- |
Novalket-Health ketorolac | -- | -- |
Medrolgin | -- | 20 UAH |
Ketonof-LF ketorolak tromethamin | -- | -- |
Ketorolac-Solofarm ketorolac | 52 rbl | -- |
Asprix ketorolac tromethamin | -- | 236 UAH |
Aertální aceklofenak | RUB 17 | 67 UAH |
Zerodol aceclofenac | -- | 31 UAH |
Infenac aceclofenac | -- | 47 UAH |
Diclotol aceclofenac | -- | 26 UAH |
Tronac aceclofenac | -- | -- |
Actinak | -- | -- |
Asefil | -- | -- |
Indovazinový gel Indomethacin, Troxerutin | 229 rbl | -- |
Troxymethacin Indomethacin, Troxerutin | RUB 100 | -- |
Diclovit diclofenac | 72 rbl | 155 UAH |
Olic-75 diclofenac, lidokain | -- | 103 UAH |
Fanigan diclofenac, paracetamol | -- | 26 UAH |
Neurodiclovit diklofenak, pyridoxin, thiamin, kyanokobalamin | 314 rbl | 61 UAH |
Panoxen Paracetamol, diclofenac sodný | 120 rbl | 345 UAH |
Flamidez diclofenac, paracetamol, serrapeptáza | -- | 33 UAH |
Blokium B12 betamethason, diklofenak | -- | -- |
Diclokain diclofenac, lidocaine | -- | 24 UAH |
Diclofenac s paracetamolem diclofenac, paracetamol | -- | 13 UAH |
Dolar diclofenac, paracetamol | -- | 184 UAH |
Maxigezic diclofenac, paracetamol, serrapeptase | -- | 39 UAH |
Cinepar diclofenac, paracetamol | -- | 10 UAH |
Clodifen Neuro | 565 rbl | -- |
Dolex | -- | -- |
Chondrofen diclofenac sodný, dimethylsulfoxid | 166 rbl | -- |
Arthrotek diclofenac sodný, misoprostol | 1837 rbl | -- |
Doloxen paracetamol, diclofenac sodný | -- | 20 UAH |
Texamen tenoxicam | 217 r | -- |
Piroxicam Piroxicam | 10 rub | UAH 2 |
Fedin-20 piroxicam | -- | 13 UAH |
Brexin piroxicam | -- | 145 UAH |
Piroxicam Sopharma piroxicam | -- | 10 UAH |
Piroxicam-V piroxicam | -- | UAH 3 |
Texamen-L tenoxikam | -- | -- |
Oxiliten tenoxicam | -- | 67 UAH |
Texared Tenoxicam | 146 rbl | -- |
Artoxan Tenoxicam | 540 rbl | -- |
Xefocam lornoxicam | 136 rbl | 35 UAH |
Rychlý lornoxikam Xefokam | 136 rbl | 52 UAH |
Larfix lornoxicam | -- | 41 UAH |
Lorakam lornoxikam | -- | -- |
Lorakam-4 lornoxikam | -- | -- |
Lorakam-8 lornoxikam | -- | -- |
Artrozan Meloxicam | 98 rbl | -- |
Melbek meloxicam | 193 rbl | 68 her |
Meloxový meloxikam | 6000 rbl | 53 UAH |
Meloxikam meloxikam | RUB 25 | 17 UAH |
Meloxicam Sopharma meloxicam | -- | -- |
Meloxicam-Ratiopharm meloxicam | -- | 38 UAH |
Mirlox Meloxicam | -- | -- |
Movalis meloxicam | 452 rbl | 39 UAH |
Movasin meloxicam | 31 RUB | 200 UAH |
Revmoxicam meloxicam | -- | 41 UAH |
Loxidol meloxicam | -- | 40 UAH |
Revmalgin meloxicam | -- | 26 UAH |
Meloxanový meloxikam | -- | -- |
Meloxický meloxikam | -- | 22 UAH |
Meloxicam-Astrafarm meloxicam | -- | 19 UAH |
Meloxikam-Zentiva meloxikam | -- | 63 UAH |
Meloxikam-Lugal meloxikam | -- | 17 UAH |
Meloxicam-N meloxicam | -- | 114 her |
Meloxicam-Novopharm meloxicam | -- | 63 UAH |
Movalginový meloxikam | -- | 87 UAH |
Moviksicam meloxicam | -- | 37 UAH |
Existen-Sanovel meloxicam | -- | -- |
Aspikam | -- | 85 UAH |
Meloxikam-Teva meloxikam | 116 rbl | 20 UAH |
Oxycamox meloxicam | -- | -- |
Mesipol meloxicam | 307 rbl | 300 UAH |
Meloxikam-LF meloxikam | -- | -- |
Meloxikam-KV meloxikam | -- | 37 UAH |
Novoxicam meloxicam | -- | 90 UAH |
Meloflex Meloxicam | 150 rbl | -- |
Meloxicam-Prana Meloxicam | 26 rbl | -- |
Meloxicam DS Meloxicam | 45 rbl | -- |
Genitron Meloxicam | 167 rbl | -- |
Meloxicam-SZ Meloxicam | -- | -- |
Bofen ibuprofen | -- | 13 UAH |
Brufen ibuprofen | 259 rbl | 8 UAH |
Ibuprom ibuprofen | -- | 19 UAH |
Ibuprom Max ibuprofen | -- | 39 UAH |
Ibuprom Sprint Ibuprofen | -- | 29 UAH |
Ibuprofen ibuprofen | 15 rbl | 6 UAH |
Ibutard 300 ibuprofen | -- | 31 UAH |
Ibufen Ibuprofen | 74 rbl | 21 UAH |
Imet ibuprofen | -- | 37 UAH |
Irfen-200 kviktab ibuprofen | -- | 18 UAH |
Nurofen ibuprofen | 9 rbl | 19 UAH |
Nurofen pro děti ibuprofen | 84 rbl | 36 UAH |
Nurofen Plus | 627 rbl | -- |
Nurofen Ultracap | -- | 23 UAH |
Nurofen Forte ibuprofen | 76 rbl | 36 UAH |
Nurofen Express Ultracap Ibuprofen | -- | 42 UAH |
Orafen ibuprofen | -- | 36 UAH |
Brufen Forte Ibuprofen | -- | 157 UAH |
Hofen ibuprofen | -- | 154 UAH |
Ibunorm ibuprofen | -- | 11 UAH |
Ibunorm Baby Ibuprofen | -- | 23 UAH |
Ibuprom Extra Ibuprofen | -- | 53 UAH |
Ibuprofen-Darnitsa ibuprofen | -- | 13 UAH |
Ibufen pro děti jahodový ibuprofen | -- | 66 UAH |
Ibufen pro děti malinový ibuprofen | -- | 51 UAH |
Ibufen Forte Ibuprofen | -- | 37 UAH |
Ibufen Junior Ibuprofen | -- | 21 UAH |
Ivalgin ibuprofen | -- | -- |
Ivalgin Baby Ibuprofen | -- | -- |
Ivalgin Rapid Ibuprofen | -- | -- |
Kofetin Lady Ibuprofen | -- | 28 UAH |
Nurofen Lady Ibuprofen | -- | -- |
Nurofen Express ibuprofen | 78 rbl | 37 UAH |
Nurofen Express Forte ibuprofen | 163 rbl | 81 UAH |
Faspik ibuprofen | 45 rbl | 22 UAH |
Evrofast ibuprofen | -- | 91 UAH |
Ibuprex | -- | -- |
Ibuprex Soft | -- | -- |
Ibuprex Soft Forte | -- | -- |
Ibuprofen-Hemofarm ibuprofen | 62 rbl | -- |
Ibuprofen-Akrikhin ibuprofen | 76 rbl | 112 UAH |
Milorofen ibuprofen | -- | -- |
Další Uno Express ibuprofen | 112 rbl | -- |
Efrofast ibuprofen | -- | -- |
Mig 400 Ibuprofen | 59 rbl | -- |
Nurofen Express Neo Ibuprofen | 78 rbl | -- |
Nurofen Express Lady Ibuprofen | 181 rbl | -- |
Brufen SR Ibuprofen | 259 rbl | -- |
Ibuprofen pro děti Ibuprofen | 68 rbl | -- |
Nalgezin naproxen | 134 rbl | 35 UAH |
Nalgezin forte naproxen | 225 rbl | 63 UAH |
Naproxen-Acry Naproxen | 210 rbl | -- |
Promax naproxen | -- | 45 UAH |
Naproff naproxen | -- | 35 UAH |
Algezir Ultra | 77 rbl | -- |
Motrin Naproxen | 91 rbl | -- |
Teraliv 275 Naproxen | 120 rbl | -- |
Teraliv Naproxen | 120 rbl | -- |
Ketonal Duo ketoprofen | 207 rbl | 82 UAH |
Ketonální ketoprofen | 66 rbl | 20 UAH |
Ketonal retard ketoprofen | -- | 97 UAH |
Ketonal Forte ketoprofen | 209 rbl | 31 UAH |
F-gelový ketoprofen | -- | 27 UAH |
Flexen Ketoprofen | 112 rbl | -- |
Arthrocol ketoprofen | -- | 70 UAH |
Flamax ketoprofen | 62 rbl | 200 UAH |
Artrum ketoprofen | 105 rbl | 202 UAH |
Flamax forte Ketoprofen | 90 rbl | -- |
Ketoprofen MV Ketoprofen | 172 rbl | -- |
Arketal Rompharm Ketoprofen | 110 rbl | -- |
Bystrumcaps Ketoprofen | 139 rbl | -- |
Arketal Ketoprofen | 110 rbl | -- |
Strepsils Intensive Flurbiprofen | 147 rbl | 40 UAH |
Mazhezik-Sanovel flurbiprofen | -- | 75 UAH |
Dexifen dexibuprofen | -- | -- |
Zotec dexibuprofen | -- | 16 UAH |
Dexalgin dexketoprofen | 219 rbl | 14 UAH |
Injekce dexketoprofenu dexalginem | -- | 126 UAH |
Decafen dexketoprofen | -- | -- |
Depiofen dexketoprofen | -- | 40 UAH |
Caver dexketoprofen | -- | 28 UAH |
Sertofen dexketoprofen | -- | 28 UAH |
Dexketoprofen-LF dexketoprofen | -- | -- |
Dexonální dexketoprofen | 193 rbl | 350 UAH |
Rotalfen dexketoprofen | -- | 110 UAH |
Dexa Health | -- | 70 UAH |
Flamadex Dexketoprofen | 86 rbl | -- |
Ketodexal Dexketoprofen | 93 rbl | -- |
Ibuclin Ibuprofen, Paracetamol | 78 rbl | -- |
Novigan alfa-piperidinoethyldifenylacetamidmethromid, ibuprofen, p-piperidinoethoxy-o-karbomethoxybenzofenon hydrochlorid | 85 rbl | 23 UAH |
Bifoc IC ibuprofen, kodein | -- | 21 UAH |
Brustan ibuprofen, paracetamol | 99 rbl | 22 UAH |
Nurofen Dlouhý ibuprofen, paracetamol | 131 rbl | 85 UAH |
Další ibuprofen, paracetamol | 67 rbl | 200 UAH |
Ibuclin Junior Ibuprofen, Paracetamol | 78 rbl | -- |
Maxicold pro děti ibuprofen | 36 rbl | -- |
Ibumet ibuprofen, paracetamol | -- | -- |
Spazgan Neo Pitofenon hydrochlorid, Ibuprofen, Fenpiverinium bromid | 136 rbl | -- |
Nurofen Multisymptom Ibuprofen, Paracetamol | -- | -- |
Vimovo naproxen, esomeprazol | 2924 rbl | 1300 UAH |
Neranol ketoprofen, omeprazol | -- | -- |
Genospa | -- | -- |
Kyselina mefenamová kyselina mefenamová | 1170 rbl | 22 UAH |
Fenamin | -- | -- |
Kyselina mefenamová-Darnitsa mefenamová | -- | 34 UAH |
Mefenaminka Mefenamic acid | -- | 24 UAH |
Kyselina mefenamová Amifena ІC | -- | 44 UAH |
Lněný denebol gel Len, mentol, methylsalicylát, rofecoxib, fenoxyethanol | -- | 47 UAH |
Revmoxib celecoxib | -- | 36 UAH |
Celebrex celecoxib | 105 rbl | 113 her |
Celecoxib | 146 rbl | -- |
Phlogoxib-Health celecoxib | -- | 16 UAH |
Artoxib | -- | -- |
Zitsel | -- | -- |
Dilaxa celecoxib | 208 rbl | 300 UAH |
Denebol rofecoxib | -- | 47 UAH |
Dynastat parekoxib | 11800 rbl | 217 UAH |
Arcoxia | -- | 115 UAH |
Arcoxia etoricoxib | 332 rbl | 350 UAH |
Orotix Etoricoxib | -- | -- |
Exineph etoricoxib | -- | 59 UAH |
Costarox Etoricoxib | 272 rbl | -- |
K nalezení levného analogu k léku, generikům nebo synonymům doporučujeme především věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným složkám a indikacím pro použití. Identické aktivní složky léčiva budou indikovat, že léčivo je synonymem pro léčivo, farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutickou alternativu. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, samoléčení může poškodit vaše zdraví, proto vždy před použitím jakéhokoli léku konzultujte svého lékaře..
Na níže uvedených stránkách najdete ceny za Nimesil a informujte se o dostupnosti v lékárně poblíž
1 balení obsahuje:
Účinná látka: nimesulid 100 mg;
Pomocné látky: ketomacrogol 1000, sacharóza, maltodextrin, bezvodá kyselina citronová, pomerančová příchuť.
farmaceutický účinek.
NSAID, sulfonylidový derivát. Selektivní inhibitor COX-2. Má výrazný protizánětlivý, analgetický a antipyretický účinek. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí syntézy prostaglandinů. Potlačuje syntézu prostaglandinů v oblasti zánětu ve větší míře než ve sliznici žaludku nebo ledvin, což je způsobeno inhibicí hlavně COX-2.
Lék je dobře tolerován při dlouhodobé terapii. Vzhledem ke zvláštnostem lékové formy se účinek léku rychle vyvíjí a doba působení je 6 hodin..
Indikace.
Léčba akutní bolesti (bolest v zádech, dolní části zad; bolest v pohybovém aparátu, včetně zranění, výronů a dislokací kloubů; tendenitida, bursitida; bolest zubů);
Symptomatická léčba osteoartrózy syndromem bolesti;
Algodismenorrhea.
Lék je určen k symptomatické terapii, ke snížení bolesti a zánětu v době použití.
Dávkovací režim.
Nimesil® se užívá perorálně, 1 sáček (100 mg nimesulidu) dvakrát denně. Droga se doporučuje užívat po jídle. Obsah sáčku se nalije do sklenice a rozpustí se v asi 100 ml vody. Připravený roztok nelze uložit.
Nimesil® se používá pouze k léčbě pacientů starších 12 let.
Dospívající (od 12 do 18 let): Na základě farmakokinetického profilu a farmakodynamických charakteristik nimesulidu není nutná úprava dávky u dospívajících..
Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin: na základě farmakokinetických údajů není nutné upravovat dávku u pacientů s mírným až středně závažným selháním ledvin (clearance kreatininu 30-80 ml / min).
Starší pacienti: při léčbě starších pacientů je nutnost úpravy denní dávky stanovena lékařem na základě možnosti interakce s jinými léky.
Maximální doba léčby nimesulidem je 15 dní.
Aby se snížilo riziko nežádoucích vedlejších účinků, používejte minimální účinnou dávku minimálně v krátkém čase.
Vedlejší účinek.
Na straně trávicího systému: někdy - pálení žáhy, nevolnost, bolesti žaludku (jsou přechodné a zřídka vyžadují ukončení léku); v některých případech - dehtové stolice, melena spojená s krvácením a erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu.
Ze strany centrálního nervového systému: zřídka - bolesti hlavy, závratě, ospalost.
Alergické reakce: kožní vyrážka, erytém, kopřivka. Při užívání léku je třeba vzít v úvahu možnost rozvoje Stevens-Johnsonova syndromu, Lyellova syndromu a anafylaktoidních reakcí (případy vzniku těchto komplikací při používání Nimesilu nebyly dosud popsány).
Ostatní: zřídka - oligurie, hromadění tekutin v těle, lokální nebo systémový edém; v některých případech - bodové a povrchové krvácení na kůži (purpura), ve výjimečných případech doprovázené trombocytopenií.
Kontraindikace:
- akutní krvácení z gastrointestinálního traktu;
- peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
- těžká renální dysfunkce;
- těhotenství;
- kojení (kojení);
- přecitlivělost na lék a jiné NSAID (včetně kyseliny acetylsalicylové).
Těhotenství a kojení.
Lék je kontraindikován pro použití během těhotenství. Pokud je nutné předepsat lék během kojení, měla by být vyřešena otázka ukončení kojení.
speciální instrukce.
Lék je předepsán s opatrností v případě sklonu ke krvácení, u pacientů s onemocněním horního gastrointestinálního traktu, zatímco použití léků, které snižují srážení krve nebo ovlivňují agregaci destiček.
Lék je předepisován s opatrností pacientům se zhoršenou funkcí ledvin (dávka by měla být snížena v závislosti na CC).
Dojde-li k jakémukoli poškození zraku, léčivo by mělo být okamžitě přerušeno a pacient by měl být předán ke konzultaci s oftalmologem..
Nimesil je předepisován opatrně pacientům s vysokým krevním tlakem nebo jinými onemocněními kardiovaskulárního systému z důvodu možného zadržování tekutin v těle.
Droga je předepisována opatrně starším pacientům (zejména astenizovaným).
Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy
Pacienti, jejichž činnost vyžaduje zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí, by měli být upozorněni na možnost ospalosti nebo závratě..
Předávkovat.
Ošetření: výplach žaludku, aktivní uhlí; v případě potřeby proveďte symptomatickou terapii.
Lékové interakce.
Při současném použití s Nimesilem se zvyšuje účinek léků, které snižují srážení krve.
Při současném použití s lithiovými přípravky zvyšuje Nimesil koncentraci lithia v krevní plazmě.
Při současném použití Nimesilu zvyšuje riziko vedlejších účinků hydantoinu, derivátů sulfonylmočoviny (vzhledem k vysokému stupni vazby nimesulidu na plazmatické proteiny).
Podmínky a období skladování.
Lék by měl být skladován na suchém a tmavém místě. Skladovatelnost - 3 roky.
Podmínky výdeje z lékáren.
Lék je vydáván na předpis.